Czy wirtualny alkomat działa?
ARTYKUŁ SPONSOROWANY / REKLAMA
Jeśli jesteś kierowcą, możliwe, że miałeś w życiu chociaż raz sytuację, kiedy nie byłeś pewien czy możesz wsiąść za kółko. Wieczór spędzony w gronie znajomych, zakrapiana impreza, lub piwo do kolacji - i człowiek nie wie - czy alkohol całkowicie zniknął z naszego organizmu. Oprócz klasycznych alkomatów, bez wychodzenia z domu możecie sprawdzić poziom alkoholu w organizmie przez internet - w jaki sposób?
Do niedawna nie miałam pojęcia, że istnieje coś takiego jak wirtualny alkomat. W życiu nawet nie wpadłabym na to, aby czegoś takiego szukać w sieci. A jednak! Cóż to takiego?
Wirtualny alkomat to w rzeczywistości przelicznik, dzięki któremu możemy przekonać się czy alkohol, który spożywaliśmy dzień lub kilka godzin wcześniej - zdążył już wyparować z naszego organizmu. Oczywiście wynik jest wynikiem wyliczeń kalkulatora, więc będzie wynikiem w przybliżeniu. Należy więc pamiętać, aby nie sugerować się nim jeśli nie mamy pewności, że to, co pokazuje jest prawdziwe. Osobiście jestem zdania, że jeśli myślimy o sprawdzeniu się alkomatem - nie należy wsiadać za kółko. Skoro nie masz pewności - nie próbuj - dla bezpieczeństwa własnego jak i innych.
Dzięki użyciu takiego wirtualnego alkomatu, możemy dowiedzieć się jakiej ilości promili możemy spodziewać się po określonej ilości spożytego alkoholu, oraz ile czasu możemy znajdować się pod jego wpływem. Taki alkomat to test, w którym należy wprowadzić niezbędne dane, dzięki którym otrzymamy zestaw niezbędnych informacji, które pomogą nam w zastanowieniu nad tym, czy w tych okolicznościach możemy usiąść za kierownicą. Taki kalkulator jest więc doskonałym narzędziem dla każdego kierowcy. Należy pamiętać, że to nie zastąpi prawdziwego badania, które pokaże nam dokładny wynik. Każdy organizm inaczej zachowuje się przy pewnych dawkach alkoholu i na jego rozkład wpływa wiele czynników takich jak wiek, waga czy nawet płeć i u każdego jest to bardzo indywidualny proces - tego niestety nie da się przewidzieć. Jeśli jednak macie prawdziwy alkomat w domu i chcecie porównać wyniki wirtualnego testu i rzeczywistych pomiarów - polecam jak najbardziej takie rozwiązanie.
Czy takie wirtualne urządzenie działa? Mówiąc szczerze mam podzielone zdanie na ten temat - sprawdzałam to jakiś czas temu ze znajomymi i w 50% się sprawdziło.
Oj 50 % to nie za duzo hihihi, tak na pol to kazdy wie hahaha :D
OdpowiedzUsuńja już dawno czytałam o wirtualnym alkomacie a nawet z niego korzystałam z ciekawości, myślę, że granica błędu jest duża bo każdy organizm jest inny
OdpowiedzUsuńDokładnie - na każdego inaczej działa alkohol - ale dla zabawy warto sobie sprawdzić ;)
UsuńMi by do głowy nie przyszło szukać takiego miejsca :D. To bardziej kalkulator dla zabawy :P
OdpowiedzUsuńMoże nie dla zabawy, a uświadomienia sobie ile czasu jaka ilość alkoholu może utrzymywać się w organizmie.
UsuńZaskoczyłaś mnie tym wirtualnym alkomatem :) Z ciekawości zerknę i sprawdzę przeliczenia, jednak w życiu realnym wolałabym sprawdzić osobiście stan swojego organizmu ;)
OdpowiedzUsuńDlatego też napisałam, że nie należy się nim sugerować - a jak ma się wątpliwości to najlepiej w ogóle nie wsiadać za kierownicę.
UsuńJa jestem nieufna wobec takiego alkomatu 😂 50% to naprawdę niewiele.
OdpowiedzUsuńDlatego wspomniałam, że nie warto się nim sugerowac ;)
UsuńChyba jednak nie liczyłabym na jego prawidłowe działanie. Lepiej nie ryzykować..
OdpowiedzUsuńPierwsze słysze o czymś takim. Jednak chyba bym nie uwierzyła w wynik z takiego alkomatu. Stacjonarny sprzęt wydaje mi się być bardziej wiarygodnym źródłem.
OdpowiedzUsuńCzłowiek ile żyje, tyle się uczy. Ciekawa sprawa z tym wirtualnym alkomatem. Wiadomo, że nie ma co się w 100% sugerować tego rodzaju testem, ale z ciekawości wypróbuje:)
OdpowiedzUsuńNie wiedziałam, że takie coś istnieje ale ja bym temu nie zaufała :D
OdpowiedzUsuńNie wiem czy zdecydowałabym się na taki wirtualny automat. Chyba nie za bardzo potrafię zaufać czemuś wirtualnemu
OdpowiedzUsuńWirtualny alkomat moglby ewentualnie zasugerowac, ze mamy w sobie procenty. Chociaz my sami po sobie mozemy to przeciez stwierdzic. Takze wynikami bym sie raczej nie kierowala.
OdpowiedzUsuńPierwszy raz o nim słyszę. Różnica błędu jest zbyt duża, więc i tak jeżeli nie jesteśmy pewni to lepiej nie wsiadać za kółko
OdpowiedzUsuńRaczej nie ufalabym takim obliczeniom. Nie jestem typem ryzykantki
OdpowiedzUsuńMyślę, że w takich sprawach lepiej nie ryzykować ;)
OdpowiedzUsuńOo interesujące rozwiązanie, nie wiedziałam, że istnieje coś takiego;>
OdpowiedzUsuńja nie ufam takiemu alkomatowi... zbyt duże ryzyko :)
OdpowiedzUsuńnie ufam takim sprzętom :D
OdpowiedzUsuńJa nie ufam takiemu sposobowi. Jestem zbyt przezorna w tym temacie.
OdpowiedzUsuńMoim zdaniem taki wirtualny alkomat się nie sprawdza i raczej nigdy z niego nie skorzystam.
OdpowiedzUsuń