Wągry na nosie - czym są i jak się ich pozbyć?
Post sponsorowany / współpraca z Notino.pl
Wągry to powszechne schorzenie skóry, które dotyka większość ludzi. Powstają w wyniku uwięzienia sebum i keratyny wewnątrz porów, a następnie utleniają się do czarnego koloru. Przeważnie są łatwe do usunięcia, ale mogą też być uporczywe. Dlatego też w tym wpisie chcę podpowiedzieć, jak skutecznie się ich pozbyć.
Jak wspomniałam na wstępie wągry, to niedoskonałości powstające z nagromadzenia się sebum w porach. Blokują one dostęp tlenu do skóry i powoduje gromadzenie się bakterii. Proces ten powoduje stan zapalny i może doprowadzić do zaczerwienienia i obrzęku wokół miejsca, w którym znajdują się wągry. Najczęściej schorzenie te, pojawia się u osób, które posiadają cerę tłustą lub mieszaną. Występować mogą na całym ciele, szczególnie na twarzy, klatce piersiowej, w uszach czy na plecach. Odpowiednia pielęgnacja i regularne złuszczanie pomogą zapobiec powstawaniu ich w większej ilości.
Czy można wyciskać wągry?
Regularne oczyszczanie twarzy jest bardzo ważnym krokiem do pozbycia się tego problemu. Polega ono najczęściej na delikatnym złuszczaniu warstwy rogowej, stosowaniu delikatnych maseczek i codziennym myciu skóry. Pod żadnym pozorem nie powinno się wyciskać wągrów dłońmi, ponieważ możemy doprowadzić do nadkażenia się skóry i rozwoju stanu zapalnego. Gdy taki się pojawi, nietrudno o blizny, które zostaną z nami na długi czas i będą wyglądać nieestetycznie.
Jak pozbyć się wągrów na nosie?
Przede wszystkim, warto przyjrzeć się swojej diecie. Powinna być odpowiednio zbilansowana. Czasami przy niedoborach witaminy A i witamin z grupy B zaskórniki mogą się pojawiać. Kolejną ważną kwestią jest pielęgnacja. Może nieodpowiednio dbasz o swoją cerę? Chodzisz spać bez demakijażu? Może stosujesz kosmetyki, które zapychają pory (gęste kremy i ciężkie podkłady)? Może masz bardzo stresujący czas w swoim życiu? A może często przebywasz w obecności dymu papierosowego? A może to wina zmian hormonalnych? To wszystko ma realny wpływ na kondycję skóry, więc ciężko jest wykluczyć wszystkie te możliwości na raz.
Warto wybrać się do specjalisty, aby pomógł nam znaleźć przyczynę. Jeśli będzie trzeba je usuwać, to również najlepszym rozwiązaniem jest wybór kosmetyczki. Posiada ona wiedzę oraz profesjonalny sprzęt, dzięki któremu pomoże Ci pozbyć się problemu.
Na usunięcie wągrów jest wiele innych sposobów, nawet tych domowych. Jakie to sposoby?
W drogeriach i sklepach internetowych znajdziesz sporo różnych kosmetyków, które są przeznaczone do walki z wągrami. dostępne są toniki, peelingi, maseczki czy plastry oczyszczające i wiele innych.
Jeśli jesteś za naturalnymi sposobami, to świetnie tu może sprawdzić się tonik z rumianku. Wystarczy zaparzyć torebkę herbaty rumiankowej, ostudzić i stosować jak tonik. Możesz zrobić również domowej roboty maseczkę ściągającą. Przygotowujesz ją z piany z białka kurzego i zmieszać ją z łyżeczką soku z ogórka, żurawiny lub cytryny. Taką papkę nakłada się na twarz i zostawia do wyschnięcia. Później zmywa się to letnią wodą.
Jeżeli nie lubisz bawić się w takie domowe DIY, to możesz wyposażyć się w urządzenie do wągrów. Na rynku znajdziecie wiele różnych "odkurzaczy" tego typu. Posiadają różne moce i funkcje i z doświadczenia wiem, że niektóre naprawdę fajnie się sprawdzają. Dobrze przed wykonaniem takiego zabiegu, zrobić sobie tzw. parówkę. Czyli nachylić się nad parą z ręcznikiem na głowie lub położenie na twarz ciepłego materiału. Pozwoli to otworzyć się porom i ułatwi pracę urządzenia. Dzięki temu, wągry będą wychodzić łatwiej i skuteczniej. Po takiej domowej sesji należy oczyścić skórę i przemyć ją chłodną wodą, dzięki której domkniemy pory i pozwolimy skórze się regenerować.
Jak widzicie, sposobów na walkę z wągrami jest wiele i to od nas zależy, na który z nich się zdecydujemy. Pamiętajcie, że pielęgnacja twarzy i dobre jej oczyszczanie to podstawa dla zdrowia i pięknego wyglądu.
Jakie macie sposoby na walkę z wągrami? Podzielcie się nimi w komentarzach.
Niestety wągry to moja zmora, ale walczę z nimi kosmetykami do tego przeznaczonymi.
OdpowiedzUsuńWolałabym iść do kosmetyczki, albo maseczkami, jeśli się da. Obawiałabym się, że zrobię sobie krzywdę takim urządzeniem ;)
OdpowiedzUsuńjak ja tego nie lubię :D na szczęście nie mam ich tak dużo, ale zawsze się coś znajdzie :D mam w domu taki odkurzacz i go lubię :D
OdpowiedzUsuńdyedblonde
Nie mam tego typu problemów skórnych, za to inne, ale osoby je mające z pewnością docenią dostępność urządzenia.
OdpowiedzUsuńJa kiedyś miałam z tym ogromny problem, ale odpowiednia pielęgnacja pomogła mi się z nim uporać raz na zawsze.
OdpowiedzUsuńWalka z wągrami to ciężka sprawa.
OdpowiedzUsuńMam niedobry nawyk, by masakrować takie miejsca jak tylko zobaczę je w lustrze. Ba, nawet jak wyczuję na ślepo pod palcami. Musze zobaczyć czy taki odkurzacz by mnie usatysfakcjonował.
OdpowiedzUsuńNawet nie wiedziałam, że istnieje takie urządzenie. Dobrze o tym wiedzieć.
OdpowiedzUsuńRobiąc regularnie peelingi enzymatyczne nie mam większych problemów z wągrami. Takie urządzenie do ich usuwania zawsze mnie ciekawiło
OdpowiedzUsuńAnszpi
Mi by się przydało dobre oczyszczanie twarzy. Bo ostatnio nie mogę się popisać piękną skórą bez zanieczyszczeń.
OdpowiedzUsuńMam z tym problem od lat, walczę z nimi jak tylko się da. Myślę, że przydało by mi się takie oczyszczanie twarzy.
OdpowiedzUsuńNigdy wcześniej nie słyszałam o takim urządzeniu, a że mam w domu nastoletnią córkę to pora odświeżyć taką wiedzę :)
OdpowiedzUsuń